Tradiční hasičský ples

01.02.2014 20:00

Zimní období patří už pravidelně plesové sezoně. Ať už jde o velké a reprezentativní akce nebo jen o menší vesnické bály, vždy je to událost, která se nedá jen tak přejít.

Stejně tomu bylo i ve Slavkovicích, kde se již tradičně konal Hasičský ples. „Zorganizovali jsme už dvanáctý ročník, pravidlem u nás bývá také předtančení. Dříve už jsme na plese měli mažoretky i aerobik a tentokrát to byla skupina Smyk ze Žďáru nad Sázavou," nechal se slyšet jeden z pořadatelů Josef Košík.

Jak už název napovídá, Hasičský ples si nelze představit bez uniforem. Ani ve Slavkovicích nechyběly, tedy alespoň pokud jde o obsluhu. Ta nabízela na zahnání největšího hladu mimo jiné i pravý hasičský guláš.

Lidé ze Slavkovic a okolí už dobře vědí, že Hasičský ples je ozdobou zimní sezony. A tak si jej ani tentokrát nenechali ujít. „Míváme docela dobrou účast místních a lidí z okolí, návštěva se pravidelně pohybuje mezi osmdesáti až devadesáti procenty kapacity našeho sálu, která je dvě stě třicet lidí. Také patnáct hostů z partnerského sboru Dobrovolných hasičů z německého Regensburgu, kteří na náš ples zavítali již podruhé, se netajilo nadšením.,“ pochvaloval si zdařilou akci Josef Košík.

Velký dík patří všem pořadatelům a sponzorům.

 

Autor článku:Helena Zelená Křížová

https://noviny.nmnm.cz/