Oslavy 750. výročí založení obce

21.06.2014 13:00

 

750 let od první písemné zmínky o Slavkovicích si místní občané připomněli v sobotu 21. června 2014. Bohatý program oslav začal již v dopoledních hodinách výstavou historických i současných fotografií a obrazů obce a dnem otevřených dveří v místní škole a mateřské školce. Odpoledne následovalo slavnostní odhalní nové pamětní desky řídícímu učiteli, překladateli a národnímu buditeli Josefu Koněrzovi. Dalším bodem programu byla akademie žáku ze základní i mateřské školy. Ve večerních hodinách probíhaly vyhlítkové lety kotveným baloném a taneční zábava u kulturního domu s kapelou 4Sýkorky. Druhý den, v neděli 22. června byla od 11 hodin sloužena mše svatá za rodáky a občany Slavkovic v kostele Božího milosrdenství a až do večerních hodin bylo možné shlédnout již zmíněnou výstavu fotografií.

 

 

 

Článek ze Žďárského deníku redaktorky Heleny Zelené Křížové

Článek z webu www.zdarsevrchy.cz redaktorky Heleny Zelené Křížové