Čtení Hasík ve škole

06.03.2014 08:00

Ve čtvrtek 6.března byli zástupci našeho SDH pozváni na pravidelnou akci naší ZŠ - večerní čtení. Za účasti mnoha dětí,některých rodičů i personálu školy četli vedoucí mladých hasičů Stanislav Pejcha spolu s Katkou Mikešovou poutavý příběh o prvním hasiči - dráčku Hasíkovi, který zcela zaujal pozornost dětí. Také následná beseda s ukázkami činnosti mladých hasičů, ale i jejich velkých kolegů včetně ukázek uniforem, přileb a dalšího vybavení hasičů dříve i dnes. Žáci i rodiče se mohli také dovědět, jak funguje kroužek mladých hasičů který je mj.asi jako jediný zcela zdarma včetně pojištění dětí, které hradí místní SDH. Z řad našich žáků a žákyň vyrostlo za posledních více než 10 let již několik šikovných pokračovatelů této početně nejrozšířenější dobrovolné organizace v ČR.

(Kliknutím na fotografii otevřete galerii z celé akce)