120. výročí založení sboru dobrovolných hasičů ve Slavkovicích

17.06.2012 13:00

    Víkendové oslavy pokračovaly v neděli 17. června 2012 hasičskými slavnostmi na počest 120. výročí SDH Slavkovice. Za teplého letního odpoledne se zúčastnilo 18 sborů z blízkého okolí a jeden sbor z Německa (Freiwillige Feuerwehr Schwabelweis – Regensburg). S tímto sborem spolupracují hasiči v rámci mezinárodního projektu Comenius Regio od letošního roku. Sbor přijelo pozdravit i několik hostů – Jan Slámečka, Karel Tomek, Ladislav Fajmon, Jiří Mrkos, Vladimír Novotný a Stanislav Marek. Po slavnostním nástupu a projevech se hasiči odebrali na slavnostní průvod obcí, kde u pomníku padlých z 1. světové války položili věnec a připomenuli si tak památku zemřelých hasičů. Program poté pokračoval na sportovním areálu. Hasiči z Nového Města předvedli ukázky slaňování, hasiči ze Slavkovic požární útok s překážkami CTIF, hašení požáru starou ruční koňskou stříkačkou a pomocí motorové stříkačky Stratílek. Návštěvníci si mohli prohlédnout výstavu fotografií v hasičské zbrojnici či vystavenou techniku. Oslavy se poté přesunuly na taneční parket u KD, kde se za poslechu kapely Zuberská šestka a bohatého občerstvení, pokračovalo do pozdních nočních hodin.

 

Fotogalerie